نشست تخصصی تبیین سیره جهادی دکتر کاظمی آشتیانی با حضور دکتر شاهوردی
نشست تخصصی تبیین سیره جهادی دکتر کاظمی آشتیانی با حضور دکتر شاهوردی

رئیس دانشگاه پیام نور مهمترین برنامه های این دانشگاه در سال جاری را گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی با تاکید بر رشته های کاربردی و مورد نیاز جامعه برشمرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، محمدرضا زمانی برنامه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه پیام نور در سال ۹۷ را تشریح کرد

بلندهمت بی ادعا

نشست تخصصی هسته مدیریت جهادی با محوریت تلاشهای مدیریتی و جهادی مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی در موسسه رویان برگزار شد.در این نشست آقای دکتر شاهوردی از شاگردان و دوستان نزدیک آن مرحوم به تبیین سیره جهادی ایشان پرداخت.

ایشان در آغاز به چگونگی شکل گیری #موسسه_رویان پرداخت: رویان همچنان در حوزه های مختلف تحت تاثیر نیت های خالصانه دکتر کاظمی است. آغاز رویان از سمینار ناباروی در سال ۱۳۶۵ بود. در آن سالها بعد از بیماری قلب دومین دسته بیمارانی که به خارج کشور می رفتند مادران نابارور بودند. جدای از هزینه و استرس ،برخی تبعات دینی و فرهنگی هم مطرح بود که بایستی تدبیر می شد. دکتر مهدی زاده و دکتر کاظمی در این سمینار نقش مترجم را داشتند و در عین حال سعی کردند در این زمینه کسب دانش روز کنند.

دکتر شاهوردی ادامه داد: امروز ما سالانه بیش از ۵۰۰ نفر از خارج بیمار داریم. ما بیش از ۷۰ مرکز در ایران برای ناباروری داریم.

ایشان رویان امروز را یک موسسه آموزشی،تحقیقاتی، درمانی و در مرزهای دانش دانستند که در آن هم به ریشه توجه می شود و هم به سبزه های روی زمین. هم پژوهش و هم کاربرد را با هم می بیند.مهمان جلسه ادامه دادند: یکی از نقص های ما در حوزه آموزش این است که به آزمایشگاه توجه نمی شود. ما در رویان افراد را طوری بار می اوریم که از روز اول روپوش پوشیده و وارد آزمایشگاه می شوند.

همرزم دکتر کاظمی در خصوص سیره آن مرحوم اشارات مفصلی داشتند: در رویان مسائل اخلاقی و شرعی مطرح است و دکتر کاظمی خیلی به این مساله اهمیت می داد. او بر روی صدقه جاریه بودن کار تاکید داشت. با انرژی بود. بعد ازظهرها بحث دوستانه علمی داشتیم . یکی از کارهای ایشان ایجاد مودت و همدلی بین افراد بود. وقت می گذاشت و با افراد همدلی ایجاد می کرد.

دکتر شاهوردی ویژگی های برجسته دکتر کاظمی را این چنین برشمرد:
  • بی ادعایی،بزرگ منشی، همت بلند ،مبتکر و خلاق،موسس و بنیان گذار،قدرت رهبری و هماهنگ سازی و کار جمعی، قدرت شکوفاسازی استعدادها ،تامین امکانات،مقتصد بودن
  • تلاش برای مرجعیت علمی کشور،کم بودن فاصله آرمان و شعار، قدرت تصمیم گیری و شجاعت در ریسک پذیری
  • رصد و دنباله گیری فرصتها و فرصت سازی،قدرشناسی از همه امکانات،اهمیت دادن به همه کس،دقت نظر کم نظیر
  • اهمیت دادن به همه افراد همکار، نظم و انضباط همراه با حسن سلوک، مأنوس با قرآن، مسولیت پذیری در قبال سختی ها، جاذبه بسیار زیاد
  • اهل شرکت در جلسات اخلاق(خاصه مرحوم حاج آقا اسماعیل دولابی)،تربیت غیر مستقیم دینی افراد همکار
  • فراست،مغرور نشدن بر اثر تعریف ها،طراوات و تازگی و حرف نو داشتن،معلم بودن
  • خوش بینی،ادیب و اهل شعر،جامعیت در مدیریت،روحیه جهادی،ولایت مداری،استقامت در راه
  • تعصب دینی همراه با بیداری وغفلت ستیزی،اشراف به مسائل کشور،وارستگی و بی اعتنایی به مال و منال دنیوی.

 

در پایان جلسه دکتر شاهوردی به یکی از مشهورترین جملات دکتر کاظمی اشاره کردند:

« امروز ما مؤثریم ولی فردا اثریم و نهایتا عکسمان را در گوشه اتاق می گذارند.»

در این جلسه، علاوه بر اعضای هسته مدیریت جهادی،دوستان مدرسه مدیریت تابستانی هم حضور داشتند.

  • منبع خبر : کارگروه رسانه مرکز رشد
0