اقامه مجلس عزای سید و سالار شهیدان در مرکز رشد
اقامه مجلس عزای سید و سالار شهیدان در مرکز رشد

همزمان با حلول ماه محرم، مجلس عزای سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین علیه‌السلام در مرکز رشد برپا شده است...

صلَّی اللهُ عَلَیکَ یَا اَبَاعَبدِاللهِ الحُسَین

همزمان با حلول ماه محرم، مجلس عزای سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین علیه‌السلام در مرکز رشد برپا شده است. در این جلسات، استاد علی جعفری هرستانی، با محوریت کتاب شرح حدیث مکارم الاخلاق مقام معظم رهبری که به تازگی منتشر شده است، به ارائه بحث می‌پردازند.

الگوی مکارم اخلاق، تنها در مسلک اخلاق توحید ولایی یا همان مسلکِ حبّی نبیِ ختمی (ص) قابل دست‌یابی است که به بیان مرحوم علامه طباطبایی (رض) مسلک اخلاقی اختصاصی دین اسلام و غایت رسالت حضرت ختمی مرتبت است. نقطه کانونی این اخلاف محبت الهی و تجلی آن در مودت اهل بیت علیهم السلام دانسته می‌شود.

این اخلاق توحیدی ولایی قرار بود با ابلاغ ولایت امیر المومنین (ع) در غدیر، اجتماعی شود و راه توحید اجتماعی را باز کند اما جریان سقیفه در تلاش برای مقابله با ظهور اجتماعیِ این غایت، تلاش نمود ولایت تکوینی اهل بیت بر مبنای محبت و ولایت تشریعی ایشان در قالب حکومت را از مدار خود خارج کند. عاشورا، ایثار امام حسین علیه‌السلام برای جبران این انحراف بود تا مودت اهل بیت علیه السلام به مدار اصلی خود بازگردد.

این مودت (به عنوان غایت مسلک اخلاقی پیامبر اکرم)، نظام و دستگاهی اختصاصی برای انسان‌سازی و جامعه‌سازی دارد؛ این دستگاه، همان الگوی اخلاق حبی مکارم الاخلاق است.

 

🔰 دریافت فایل صوتی جلسه اول

🔰 دریافت فایل صوتی جلسه دوم

🔰 دریافت فایل صوتی جلسه سوم

🔰 دریافت فایل صوتی جلسه چهارم

🔰 دریافت فایل صوتی جلسه پنجم

🔰 دریافت فایل صوتی جلسه ششم

🔰 دریافت فایل صوتی جلسه هفتم