رونمایی از دهمین شماره فصلنامه مدیریت جهادی در دانشگاه امام صادق(ع)
رونمایی از دهمین شماره فصلنامه مدیریت جهادی در دانشگاه امام صادق(ع)

مراسم رونمایی از دهمین شماره فصلنامه مدیریت جهادی با محوریت پرونده ویژه «درآمدی بر ماجرای محرومیت زدایی» با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد.

مراسم رونمایی از دهمین شماره فصلنامه مدیریت جهادی با محوریت پرونده ویژه «درآمدی بر ماجرای محرومیت زدایی» با حضور مدنی؛ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد.

در این نشست که به همت هسته مدیریت جهادی مرکز رشد دانشگاه برگزار شد، علاوه بر رونمایی از نشریه، به گفت‌وگو درباره طرح احیای جهاد سازندگی در دولت سیزدهم نیز پرداخته شد.

مدنی در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از توجه فصلنامه مدیریت جهادی به موضوع محرومیت‌ زدایی در شرایطی که طرح احیای جهاد سازندگی مطرح است، تأکید کرد: یکی از ویژگی‌های ویژه‌نامه درآمدی بر ماجرای محرومیت زدایی، پرداختن به مباحث کاربردی و عینی در امتداد نگاه اندیشه‌ای است. ضمن اینکه در نشریه به محوریت انسان در فعالیت‌های جهادی، به طور ویژه توجه شده است.

وی با تأکید بر محوریت انسان در دوگانه جهادگر و سازمان جهادی، به بیانی از حاج عبدالله والی استناد کرد که در بشاگرد در واکنش به خاصیت حضور نیروهای جهادگر جوان و نوجوان، به نیروی های جهادی‌ می‌گفت: «شما یک روزی به درد بشاگرد می‌خورید.»

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، با اشاره به بحث‌های مطرح شده متنوع درباره احیای جهاد، گفت: بر اساس یافته‌های حاصل از بررسی بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) خصوصاً در فاصله سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸ برداشت ما این است که رهبر انقلاب دارند یک نهضتی را هدایت می‌کنند تا یک حرکت عمومی در این خصوص شکل بگیرد.

وی مدل جهاد سازندگی گام دوم را قیام جوانان و حرکت به سمت افق‌ها دانست و تأکید کرد: میدان امروزی تربیت نیرو برای انقلاب اسلامی، میدان حل مسائل کشور است.

مدنی در پایان با اشاره به زمینه‌های شکل‌گیری و هدایت جهاد سازندگی در دهه اول انقلاب و تحلیل شرایط امروز کشور گفت: باید زیست بومی طراحی شود که به حضور مردم در اداره کشور بیشتر کمک کند و به اصطلاح بسترهای لازم برای اینکه پای کار مسائل نظامشان بیایند، را فراهم کند.